Справжність без фальші — це модерн

модерн

Втомлене від пихатості, строгих канонів класицизму суспільство XIX-XX ст з захватом прийняло нове, сучасне на той час, бачення архітектури та мистецтва — модерн. Це «ковток свіжого повітря» в буквальному сенсі:

 • максимум простору:
 • багато світла;
 • природні лейтмотиви.

В дизайні інтер’єрів модерн проявляється як індивідуальна персоніфікація власника з його житлом. Тільки оригінальність і особливе бачення нового допоможе виокремити простір.

Характерні риси

модерн в інтер'єрі

Цей стиль не терпить фальші, імітації та несправжності. З матеріалів в архітектурі та меблюванні використовується виключно натуральне дерево (ідеально із дорогих порід), скло з притаманним глянцевим блиском або матовою обробкою, витончений метал без грубості і масивності.

В дизайні інтер’єру модерн вимагає дотримуватись 3 моментів:

 • візуальна пластичність. В природі немає строгих геометричних форм без відступу до вигинів і деформацій. Дивні форми металу, гнута деревина, рельєфне скло — цікавинки такої стилізації;
 • плавність. Тяжіння до природи промальовується у флористичних орнаментах, квіткових композиціях, розгалуженнях художніх елементів;
 • декоративність. Модерну притаманні цікаві орнаментальні ритми. Вони створюються мінливими формами, принципами асиметрії, підкреслено індивідуальним баченням дизайну, вільним плануванням простору.

Модерн в інтер’єрі

стиль модерн

Образно-символічні задуми архітекторів доби становлення даного стилю до сьогодні радують нас в адміністративних будівлях, театрах, в приватних особняках (наприклад, знамениті на весь світ Сходи в Готелі Тассель, Брюссель). Кожен охочий може відтворити цей стиль в своєму помешканні, дотримуючись встановлених догм:

 1. Меблі. Екзотичні, натуральні, добротні, з вигнутими плавними лініями, чудернацьким декором.
 2. Тільки натуральне покриття підлоги (паркет).
 3. Світлі стіни, бажано без шпалер. Краще тканинні матеріали обшивки.
 4. Максимум світла. Великі вікна, мінімум міжкімнатних глухих перегородок, дверей. Обособленість привнести легко матовими перегородками зі скла, вітражними вставками, що пропускають світло.
 5. Додаткові декоративні елементи в вигляді ніш, п’єдесталів, колон, кручених сходів з кованими заґратованими поручнями.

Модерн не терпить дешевизни. Домашній текстиль слід підбирати тільки з якісної тканини. Відтінки пастельні або контрастні. Проте штори обов’язково в тон з основними архітектурними елементами кімнати. Акценти розставити допоможуть декоративні подушки, м’яка оббивка меблів, світильники.

В інтер’єрі модерн декор присутній скрізь — на стелі, на дверях, вікнах, перегородках, люстрах. Це той випадок, коли художнього оздоблення не може бути багато. Кришталь, вітражі, гра фактур, переходи кольору — прийомів прикрасити свій простір безліч, як і інструментів їх реалізації. Матеріали незвичної форми набувають нового змісту. Наприклад, скло перетворюється на кристали льоду, а кришталь люстр — на водограй тонких крапельок-підвісок.

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *