Розкіш та природність модерну

меблі у стилі модерн

В кінці XIX ст в архітектурі та живописі набуло популярності нове дизайнерське рішення — модерн. Це стиль відособленості, персоніфікації, але з чітким наслідуванням природних мотивів. Натуральність завжди в фаворі, а якщо вона підкреслена дорогими матеріалами, їх не замаскованою красою, цінність виростає в рази.

«Новий» стиль (модерн) був таким на етапі встановлення, тому не варто плутати його з сучасним направленням — контемпорари. Для ясності перелік головних особливостей класичного модерну:

  • простота, але не банальність. Першоджерела напрямку — скандинавська та німецька архітектура. Нічого зайвого, відступи від симетрії;
  • форма слідує за функцією. Обов’язкове виправдання функціонального призначення меблів;
  • лейтмотив — природа. Всі лінії плавні, збалансовані, плавно перетікають одна в одну, імітуючи флористичні композиції та рослинні контури;
  • максимум простору і світла. Великі арочні вікна з легкими шторами з дорогих тканин. При недостатній природній освітленості в гру вступають масивні люстри, канделябри на безліч ламп-свічок. В виборі світильників перевагу надають розкішним кришталевим люстрам з виразними каскадами підвісок та декоративних елементів. Світло в їх гранях примножується, насичується всіма барвами веселкового спектру.

Варіанти оформлення

меблі модерн

Хочете перетворити інтер’єр на справжній витвір мистецтва? Будьте готові до значних фінансових витрат адже ідеально відтворити цей стиль при обмеженому бюджеті важко. Проте, можливо. Допоможуть декілька способів:

  • традиційний модерн. Всі деталі інтер’єру ідеально витримані в заданій стилістиці. Витратне рішення;
  • декоративний. Тільки декілька елементів запозичені в цьому стилі, підібраний відповідний комплект меблів і трішки характерних акцентів.

В інтер’єрі модерн асоціюється з відбитками природи. Підлога, стеля, вікна із дерева з чітко промальованою структурою (візуалізується візерунок річних кілець), меблі із твердих сортів деревини, цей же матеріал в якості абажурів, основ для світлотехніки.

Крім теми флористики в оформленні інтер’єру актуальні анімалістичні (тваринні) орнаменти. Їх присутність можлива на вітражах, вікнах, полотнах дверей. Техніка художнього розпису скла проглядається і на предметах меблювання (столи, шафи, буфети, серванти, вітрини і т.д.).

Стиль допускає використання металу тільки в якості доповнення і без брутальних, грубих форм. Все та ж витонченість рослинної тематики. Не варто недооцінювати роль домашнього текстилю, адже предмети інтер’єру кімнати можуть на 30% складатись із тканини. До цієї категорії відносяться всі об’єкти, в яких використані тканинні елементи: штори, м’яка оббивка меблів, декоративні подушки.

Палітра кольорів

В інтер’єрі модернізму переважають пастельні відтінки. Їх спокій та м’якість не заважають сприймати химерні вигини та форми меблів, орнаменти на підлозі, вітражі на дверях та вікнах. Кремовий, молочний, персиковий, колір слонової кістки — не кричущі відтінки найдосконаліше відтворюють плавність ліній. При цьому додають візуального простору.

В якості акцентів модерн вимагає активних контрастних кольорових включень — чорного, червоного, шоколадного. Виразності додає рельєфна фактура, складні орнаменти на рамках картин, дзеркал.

Наситити палітру в інтер’єрі допоможуть стилізовані однотонні меблі. Гра на контрастах допускає зонування простору, розстановку акцентів на конкретних функціональних куточках. Меблі модерн — це незвичайна, інколи химерна форма, дерево і скло, метал витончених вигинів.

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *